Jagode so prvo sadje pomladi. Dišeče, sočne in edino sadje, ki ima semena na površini in ne v plodu! K nam so z ladjami prišle v 17. in 18. stoletju iz Amerike in Čila. Divje, gozdne jagode so ljudje nabirali že v kameni dobi.

Dišeče, sočne, rdeče jagode nas razveseljujejo vsako pomlad.
Zate imam recept za klasično panna cotto - kremast smetanov puding z jagodnim prelivom.
Količina zadostuje za 4 osebe. Pripraviš jo v pičlih 15 minutah, potrebuje pa še nekaj časa, da se strdi.

Panna cotta z jagodami
Potrebuješ:
Za vanilijevo kremo:
400 ml sladke smetane
80 ml mleka
1 vanilijev sladkor
10 g želatine v prahu
100 g sladkorja
Za jagodni preliv:
300 g jagod
50 g sladkorja
1 žlica limoninega soka
Za okrasitev:
100 g jagod
Priprava:
V manjšo posodo za kuhanje daš najprej vse sestavine 8razen želatine) za vanilijevo kremo.
Želatino posebej v manjšem lončku prelij s 50 ml hladne vode in pusti, da stoji 5 minut.
Ko smetana, sladkor in vse ostale sestavine v posodi zavrejo, posodo odstavi in vmešaj želatino. Dobro premešaj. Pusti na strani približno 15 minut, da se rahlo ohladi.
Pripravljene kozarčke napolni s toplo kremo do polovice in jih daj v hladilnik za 2 uri.
Za jagodni preliv vse sestavine zmešaj s paličnim mešalnikom in po želji sladkaj toliko da ustreza tvojemu okusu. (odvisno je tudi od jagod, ki jih imaš na razpolago)
Ko se je krema v hladilniku dovolj ohladila, v vsak lonček daj par žlic jagodnega preliva in okrasi s par jagodami, ki jih narežeš na polovice ali na koščke.
Dober tek!
Ps: Če ti jagode niso tako zelo všeč, kot so meni, lahko namesto njih na vrh panna cotte daš čokolado.
